Sosyal Medya :
Whatsapp

CİHAZ VE BİLEŞENLERİ


1. CEPER CPR Göğüs Kompresyon Ana Cihazı: Elektronik kartları ve tüm komponentleri içeren, kontrol paneli bulunan, cihazı çalıştıran ana gövdedir.
2. Kullanıcı kontrol paneli: Üzerinde AÇMA / KAPAMA, DURAKLATMA ve ÇALIŞTIRMA, SÜREKLİ ETKİN ve (30:2) ETKİN fonksiyon tuşları bulunur. Ayrıca pil seviye göstergesi ve 2 adet görsel ikaz ışıkları bulunur.
3. Lityum İyon Pil: Cihazın çalışması için gerekli olan volataj ve akımı sağlar.İçinde bulunan batarya kontrol devresi ile cihazın batarya kullanımını kontrol eder.
4. Kavrama çentiği: Cihazın, çıkarılmasını kolaylaştırmak amacıyla iki geniş yüzeyde uzunca yere parelel olarak tasarlanmış çıkıntı.
5. Havalandırma penceresi: Uzun süreli uygulanan masaj boyunca hava sirkülasyonu sağlayarak cihazın ısınmasını engelleyecek şekilde iki yanda ve toplam dört adet pencere olarak yer alırlar.
6. Toka kancası: Sırt plakasını cihaza bağlamayı pratik şekilde sağlamak için geliştirilmiştir.
7. Harici pil şarj cihazı: Orijinal Lityum İyon pilleri şarj etmeye yarayan cihazdır.
8. Pil çıkarma butonu: Pilin kolay takılıp çıkarılması için tasarlanmıştır.
9. Yedek pil: Cihazla birlikte 3 adet Lityum İyon pil verilmektedir.
10. Boyun kemeri: Cihazın hastanın göğsünden aşağı doğru kaymasını engellemek için kullanılır. Gerdirme kayışları sayesinde istenilen şekilde ayarlanır.
11. Sırt plakası: Hastanın sırtının altına gelecek şekilde yerleştirilir. İki yandan gerdirilerek ayarlanabilir kemer ve toka sayesinde cihaza sabitlenmesi ve çalışması sağlanır.
12. Cihaz sabitleme kemeri: Sırt plakasının iki yanında bulunur ve uçlarına geri kaydırmaz tokalar geçirilmiştir. Hastaya göre kemerin uzunluğu ayarlanabilir ve cırt fermuarları sayesinde CEPER cihazının hastanın göğüs çevresinde stabil şekilde durması sağlanır.
13. Toka: Sabitleme kemerinin her iki ucunda takılıdır. Ayarlanabilir kemeri geri kaydırmadan cihaza sabitlemeye yarar.
14. Şarj cihazı kablosu: Pilleri şarj etmek için, şarj cihazına bağlanan kablo.
15. Bası silikonu: Tek kullanımlık olup, cihazla birlikte 3 adet teslim edilir. Her uygulamadan sonra kontamine olmuş tıbbi atık olarak imha edilmesi ve her hastada yenisinin kullanılması önerilir.
16. Kalp masajı pistonu: Bir motora bağlı olarak kesintisiz ve etkili masaj yapmaya yarayan ve sabit derinlikte aşağı-yukarı yönlü hareket eden piston.
17. Data girişi: Teknik servis portu.


MERAK ETTİKLERİNİZMİ VAR?

Hemen cevaplayalım

CEPER NE ZAMAN KULLANILMALI ?

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, kalp masajının gerekli olduğu durumlarda nefes alamama, nabız yokluğu bilinç kaybı ile seyreden akut kardiyak arrest hastalarında kan dolaşımı ve solunumun kesilmesi durumunda, kişiyi yeniden hayata döndürmek amacıyla kullanılmalıdır.

  • Yüksek kaliteli göğüs kompresyonları yapılamıyor yada kurtarıcı için tehlike mevcut ise,
  • Uzamış CPR durumlarında,
  • Ambulans ile nakiller sırasında,
  • ECMO durumlarında.

CEPER FAYDA VE AVANTAJLARI ?

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, ani kalp durması yaşayan kardiyak arrest gerçekleşmiş kişiyi hayata döndürmek amacıyla yapılan müdahelelerde yaşanılan sorunları bertaraf eder. Kesintisiz ve etkili göğüs kompresyonu sağlayan ve acil müdahele ekiplerine yardımcı olan ilkyardım cihazıdır.

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, evde,sokakta,işyerinde,sedyede,ambulansta,kara,denizve hava taşıtları ile hastaneler gibi çeşitli iç veya dış ortamda yani kısaca insanın olduğu her yerde kullanılabilir. 

CEPER PİL ÖMRÜ NEDİR?

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, sadece pille çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Her pil 60 dakika süreyle hiç durmadan cihazın çalışmasına imkan verir. Cihazla birlikte verilen 3 (üç) adet pil toplam 180 (yüzseksen) dakika çalışabilme imkanı sağlar. Cihazın kesintisiz olarak çalışması, mekanik veya elektronik bir sorun yaşatmaz.

Boş bir pilin ortalama şarj süresi 120 dakikadır..

CEPER HASTAYA ZARAR VERİRMİ ?

Kalp masajı sırasında kaburga çatlaması,kırıklar ve diğer yaralanmalar kabull edilebilir sonuçlardır. Kalp masajından sonra hastalar resusitasyon ile ilgili yaralanmalar açısından yeniden değerlendirilmelidir. Göğüs kompresyon cihazlarının kullanımından sonra yukarıdakilerden başka; cilt sıyrıkları, göğüste morarma ve ağrı görülmesi yaygındır...

TÜMÜ
İLETİŞİM

ADRESİMİZ

REMAR MEDİKAL CİHAZLAR SAN. VE TİC.A.Ş.
Mahmutbey Mahallesi Taşocağıyolu No:7/1 - 1B1 34218 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

  TELEFON : (0212) 446 38 38

  E-POSTA : rk@remarmedikal.com

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kullanım Şartları

Bu sitede yer alan yazı, resim, video gibi materyallerin izinsiz kullanılması dağıtılması yasaktır.
REMAR bu alanda paylaşılan veri veya bilgilerin ön bildirim yapmaksızın değiştirilmesi,güncellenmesi hakkını saklı tutar.
 
Copyrights © remarmedikal.com
Yukarı
medicine healt center medicine healt center | Hair Transplant medicine healt center | Obesity Surgery