Sosyal Medya :
Whatsapp

KULLANICI SORUMLULUĞU

CEPER Otomatik CPR Göğüs Kompresyon Cihazı,cihaz tanıtımına katılmış ve ilkyardım eğitimini başarıyla tamamlamış yasal yetkinliği olan personel tarafından kullanılmalıdır.

Kullanıcı, güvenlik uyarıları bölümü dahil tüm kılavuzu okuduğundan ve anladığından emin olmalıdır.

CEPER Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, kullanım kılavuzu talimatlarında belirtildiği şekilde çalıştırılmalıdır.

CEPER Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı’nın kullanılabilmesi için hastanın genel durumunun değerlendirilmesi gereklidir.

Personele kullanım ve bakım hakkındaki sorumluluklarının neler olduğu belirtilmelidir.

CEPER Otamatik Göğüs Kompresyon Cihazı gereksiz yere çalıştırılmamalı ve pili çıkarılarak kapalı şekilde çantada muhafaza edilmelidir.

Cihaz, çocukların ulaşamayacakları yerlerde muhafaza edilmelidir.

CEPER Otamatik Göğüs Kompresyon Cihazı, hastaya uygulanmdan önce, gerdirme kayışları, gövdesi ve vakum silikonu kontrol edilmeli, pilin tam dolu olduğundan emin olunmalıdır.

Kırık pil, kırık şarj cihazı, kırık ya da çatlak cihaz gövdesi, yırtık vakum silikonu, yıpranmış gerdirme kayışları, hasarlı ve çatlak kablolar mutlaka değiştirilmeli, varsa eksiklikler giderilmeli veya yetkili servise haber verilmelidir.

Tam dolu üç adet pil çantaya konmuş olmalı ve kullanılmış piller her kullanımdan sonra mutlaka şarj edilmelidir. Yedek piller az kullanılmış olsa dahi, mutlaka şarj edilerek çantada muhafaza edilmelidir.


MERAK ETTİKLERİNİZMİ VAR?

Hemen cevaplayalım

CEPER NE ZAMAN KULLANILMALI ?

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, kalp masajının gerekli olduğu durumlarda nefes alamama, nabız yokluğu bilinç kaybı ile seyreden akut kardiyak arrest hastalarında kan dolaşımı ve solunumun kesilmesi durumunda, kişiyi yeniden hayata döndürmek amacıyla kullanılmalıdır.

  • Yüksek kaliteli göğüs kompresyonları yapılamıyor yada kurtarıcı için tehlike mevcut ise,
  • Uzamış CPR durumlarında,
  • Ambulans ile nakiller sırasında,
  • ECMO durumlarında.

CEPER FAYDA VE AVANTAJLARI ?

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, ani kalp durması yaşayan kardiyak arrest gerçekleşmiş kişiyi hayata döndürmek amacıyla yapılan müdahelelerde yaşanılan sorunları bertaraf eder. Kesintisiz ve etkili göğüs kompresyonu sağlayan ve acil müdahele ekiplerine yardımcı olan ilkyardım cihazıdır.

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, evde,sokakta,işyerinde,sedyede,ambulansta,kara,denizve hava taşıtları ile hastaneler gibi çeşitli iç veya dış ortamda yani kısaca insanın olduğu her yerde kullanılabilir. 

CEPER PİL ÖMRÜ NEDİR?

CEPER CPR Otomatik Göğüs Kompresyon Cihazı, sadece pille çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Her pil 60 dakika süreyle hiç durmadan cihazın çalışmasına imkan verir. Cihazla birlikte verilen 3 (üç) adet pil toplam 180 (yüzseksen) dakika çalışabilme imkanı sağlar. Cihazın kesintisiz olarak çalışması, mekanik veya elektronik bir sorun yaşatmaz.

Boş bir pilin ortalama şarj süresi 120 dakikadır..

CEPER HASTAYA ZARAR VERİRMİ ?

Kalp masajı sırasında kaburga çatlaması,kırıklar ve diğer yaralanmalar kabull edilebilir sonuçlardır. Kalp masajından sonra hastalar resusitasyon ile ilgili yaralanmalar açısından yeniden değerlendirilmelidir. Göğüs kompresyon cihazlarının kullanımından sonra yukarıdakilerden başka; cilt sıyrıkları, göğüste morarma ve ağrı görülmesi yaygındır...

TÜMÜ
İLETİŞİM

ADRESİMİZ

REMAR MEDİKAL CİHAZLAR SAN. VE TİC.A.Ş.
Mahmutbey Mahallesi Taşocağıyolu No:7/1 - 1B1 34218 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

  TELEFON : (0212) 446 38 38

  E-POSTA : rk@remarmedikal.com

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kullanım Şartları

Bu sitede yer alan yazı, resim, video gibi materyallerin izinsiz kullanılması dağıtılması yasaktır.
REMAR bu alanda paylaşılan veri veya bilgilerin ön bildirim yapmaksızın değiştirilmesi,güncellenmesi hakkını saklı tutar.
 
Copyrights © remarmedikal.com
Yukarı
medicine healt center medicine healt center | Hair Transplant medicine healt center | Obesity Surgery